popularsound eu

Pianino do Transportu

Opublikowano w Nasze Transporty

zabezpieczone pianino 6

 

Jak zabezpieczyć pianino do transportu?
Podczas przewozu pianina może dość do jego uszkodzenia. Wie o tym każdy, kto taki instrument próbował przewozić. Na szczęście odpowiednie zabezpieczenie pianina może pomóc, trzeba jednak wiedzieć, jak je zabezpieczyć.

Co może się wydarzyć w trakcie transportu pianina?
Podstawową sprawą przy zabezpieczaniu pianina jest uwzględnienie tego co może się wydarzyć w trakcie jego przewożenia. Kluczowymi momentami jest moment wynoszenia i wnoszenia do domu czy mieszkania i moment transportu. W przypadku noszenia, warto zadbać o to, by wszelkie części pianina, które mogą zostać podczas pracy uszkodzone po prostu ochronić. W tym celu można zastosować wszelkie miękkie materiały. Mało przydatna jest folia bąbelkowa – w przypadku zahaczenia elementem nią osłoniętym o cokolwiek, ulega rozdarciu i ochrony po prostu nie ma. O wiele lepiej sprawdzają się koce i inne materiały.Zabezpieczenie pianina jest koniecznością, warto zadbać o to by było dokładne. Należy wiedzieć, że wszelkie zarysowania, które mogą powstać podczas transportu pianin będą trudne do usunięcia, a często będzie to wręcz niemożliwe, wiec lepiej do tego nie doprowadzać.

Zabezpieczanie pianin to również ich rozkręcanie
Nie ma oczywiście możliwości rozkręcenia pianina całkiem, jednak wiele elementów można odkręcić. Warto zainteresować się tym, czy nogi pianina są wystarczająco silne, czy lepiej je odkręcić, czy innych wystających elementów nie warto odkręcić? Z reguły elementów do odkręcenia jest niewiele, jednak się zdarzają. Przypadkowe uderzenie takie elementem może oznaczać jego urwanie a więc bardzo poważną naprawę.


Podsumowując – od zabezpieczenia pianina zależy bardzo wiele. Nie można pomijać tej pracy a tym bardziej nie można na tym oszczędzać. Nawet zakupienie materiałów zabezpieczających jest krokiem, który warto uczynić. Pianino jest o wiele bardziej wartościowe niż koc, czy inny element zabezpieczający, nie można na tym więc oszczędzać. Oszczędzanie w tym względzie może przynieść dokładnie odwrotny efekt – uszkodzenie pianina a więc konieczną i na pewno bardzo kosztowaną naprawę.

Macie Państwo jakieś Pytania? Jesteście Państwo zainteresowani usługą? Prosimy kliknąć KONTAKT