popularsound eu

Zespół Jutrzenka

Opublikowano w Zespół Jutrzenka

Spis treści

Zespół „Jutrzenka” działa od 1991 roku, z kolei duet „Ona i On” – od roku 2004, a patronuje im Konińska Spółdzielnia Mieszkaniowa i Klub Mieszkańców, działający przy KSM. Opiekunem artystycznym oraz akompaniatorem (na fortepianie) jest Robert Strzyżykowski. Zespoły wielokrotnie gościły już w naszym mieście, a piosenki wykonywane przez nich zawsze ujmowały słuchaczy. Tak było i tym razem. Publiczność w Solankach nagrodziła seniorów z Konina gromkimi brawami, co zaowocowało podwójnymi bisami gości.

Prezentacje zespołów urozmaiciła Janina Bednarska, która swą energią i ekspresyjnymi monologami, głównie z repertuaru Hanki Bielickiej, rozbawiła do łez inowrocławską publiczność. Pani Janina na co dzień działa przy Klubie Seniora „Kwiaciarka” w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sompolnie i ma w swoim dorobku wiele osiągnięć na przeglądach artystycznych.

Zespół „Jutrzenka” jest najbardziej utytułowanym z konińskich zespołów wokalnych seniorów. Ma na koncie 5 nagród Grand Prix i nagrodę Marszałka Wielkopolski dla najlepszego zespołu z regionu oraz kilkanaście czołowych nagród zdobytych w różnych konkursach, m.in. na Ogólnopolskim Przeglądzie ARS w Bydgoszczy, Przeglądzie Artystycznym Seniorów w Golubiu Dobrzyniu i Chełmińskich Spotkaniach Seniorów. Zespół nie ustaje w poszukiwaniu najlepszego brzemienia i ciekawych aranżacji utworów, co owocuje udziałem i sukcesami na festiwalach i konkursach o zasięgu wojewódzkim, międzywojewódzkim i ogólnopolskim.


TVN Ciekawostki

Pogoda TVN

WP Ciekawostki

  • Makaron z brokułami i kurczakiem w kremowym sosie
    Makaron z kurczakiem, brokułami i serkiem mascarpone to uczta dla podniebienia, sycące danie dla ciekawych amatorów nowych doznań smakowych. Taka potrawa będzie znakomitą propozycją na pożywny i...
  • Makaron zapiekany z kurczakiem. Rodzinna porcja
    Makaron zapiekany ze szpinakiem i kurczakiem to pyszna, sycąca i pożywna propozycja na obiad albo gorącą kolację. Usmażony kurczak, szpinak z dodatkiem czosnku, ulubiony makaron oraz starty żółty...

TVN Kultura i Styl

WP z Polski

20 luty 2019